Redakční systém

Webové stránky jsou základem prezentace každé organizace a dnes často i místem fungování firem jako takových. I přestože je základním prvkem každého webu jeho design, aby byly stránky skutečně funkční, musí se neustále aktualizovat jejich obsah. Správa webu by proto měla být každodenní záležitostí. A můžete se o ni ve firmě postarat bez problémů sami, aniž byste potřebovali programátorské zkušenosti. Spravovat web lze totiž jednoduše pomocí redakčního systému.

Spravujte si web sami pomocí redakčního systému

Redakční systémy webových stránek fungují na principu aplikace či webového rozhraní, které je uživatelsky intuitivní. To v praxi znamená, že při přidávání či editaci textu, obrázků nebo videa nezasahujete přímo do kódu stránek, nemusíte tedy znát žádný programovací jazyk, ale pracujete pouze se softwarovými funkcemi jako např. v běžném textovém editoru.

Redakční systém vám umožní:

  • tvořit, upravovat a publikovat články,
  • přidávat obrázky či videa a spravovat galerie,
  • řídit přístup k dokumentům umisťovaným na web,
  • nastavovat přístupová práva správcům a uživatelům,
  • spravovat diskuse, komentáře či ankety na vašem webu,
  • integrovat do webu další funkce jako kalendář, propojení se sociálními sítěmi apod.,
  • sledovat statistiku přístupů aj.

Zastaralý a neaktuální obsah webových stránek nebudí jednak dobrý dojem u jejich návštěvníků, způsobuje ale problémy třeba i při optimalizaci stránek pro vyhledávače. Aktualizace webu je tedy hodně důležitá a v momentě, kdy ji pomocí redakčního systému zvládne průměrný uživatel počítače, není zase ani tak náročná. Vlastní správou obsahu na vašich stránkách Vám odpadá i nákladné zadávání požadavků byť na sebemenší změnu odborníkům. Osobní správou webových textů nebo galerií ušetříte peníze i čas.

Quadro Net má efektivní řešení

Quadro Net spoléhá při tvorbě webu pro své zákazníky na kvalitní open-source redakční systém, který využívají tisíce lidí po celém světě – Joomla. Ten můžeme kombinovat i s e-commerce modulem VirtueMart tak, abychom obsáhli všechny oblasti, které chcete na webu využít, a které při jeho administraci oceníte. Do samosprávy pomocí redakčního systému můžete převést i Vaší stávající webovou prezentaci.

Pro využití napojeného redakčního systému není třeba instalovat speciální software, pouze se přihlásíte do administračního rozhraní přes webový prohlížeč z jakéhokoliv počítače připojeného na internet. A to nejen vy sami, ale kdokoliv s nastavenými přístupovými právy.

Chcete mít IT služby pod kontrolou? Obraťte se na nás.

  • Individuální přístup

  • Profesionalita
  • Stabilita
Nádražní 50/96, Praha 5