Letní novinky Office 365 – 1TB OneDrive a OWA pro Android

S novinkami v prostředí Office 365 se tak říkajíc trhá pytel a Microsoft dokonce vytvořil specializovanou stránku, kde mají možnost stávající i potenciální zákazníci sledovat jejich release, ale i vývoj, a základní související informace. Z červencových novinek vybíráme následující:

1 TB úložiště OneDrive pro všechny

Nároky uživatelů na úložný prostor přirozeně neustále stoupají a cloudová úložiště při zvyšujícím se počtu zařízení na jednotlivce rychle rostou na oblibě. 1 TB dat si můžete představit jako 2000 hodin audio nahrávek (tedy nikoliv mp3) nebo třeba jako 50 000 stromů, které by bylo potřeba pokácet a přetvořit na papír, pokud byste chtěli 1 TB dat v tištěné podobě.

Podle slov Jevona Farka ze společnosti Microsoft patřilo navýšení kapacity OneDrive k uživatelsky nejoblíbenějším benefitům pro předplatitele cloudových Office 365. Rozhodnutí navýšit bonus z předchozích 20 GB na celý jeden Terabyte byla potom celkem logická reakce.

Předplatitelé Office 365 business měli navýšení storage na 1 TB slíbený již od dubna a na červencových termínech spuštění se zatím nic neměnilo. Nově ale 1 TB získali i předplatitelé MS Office 365 Home, Personal a University.

V okamžiku, kdy tento benefit začne opravdu fungovat, schová s přehledem do kapsy další stávající zprostředkovatele cloudového úložného prostoru, kteří si čistě za storage brali i přes 100 USD ročně. Office 365 nově za přibližně stejnou cenu nabízí 1 TB úložiště jako bonus k dalším, důležitějším službám. Více na oficiálních stránkách office.com.

OWA pro Android

Pokud vaše mobilní zařízení jede na Androidu 4.4 Kit Kat nebo vyšším a provozujete Office 365 for business (Personal nebo Home bohužel nestačí), získáváte nově nejen možnost pracovat s maily, kalendářem a kontakty stejně jako v desktopovém Outlook Web App, ale nad to i možnosti které souvisí přímo s jeho spuštěním na mobilním zařízení.

Mezi ně patří zejména možnost okamžité synchronizace kontaktů v Outlooku s kontakty v mobilním zařízen. OWA potom zajistí i synchronizaci s poštovní službou v Office 365 mailboxu. Takže, pokud vám někdo pošle nový kontakt prostřednictvím SMS zprávy na mobil s Androidem, synchronizace zajistí jeho zapsání prostřednictvím OWA i do mailboxu.

Chcete mít IT služby pod kontrolou? Obraťte se na nás.

  • Individuální přístup

  • Profesionalita
  • Stabilita
Nádražní 50/96, Praha 5