Výhody outsouringu IT


1.1.2021

Outsourcing IT – jinými slovy vyčlenění procesů, týkajících se firemních informačních technologií je řešením, o kterém přemýšlí stále více firem. Internetem se šíří řada názorů, které se v mnoha případech od základů různí. Jinak tomu není ani při pohledu na konkrétní výhody outsourcingu IT. Co vám outsourcing informačních technologií přinese?

Konkrétní výhody outsourcingu

Podívejte se, jaké konkrétní výhody vám a vaší společnosti přináší moderní způsob řešení firemních IT.

Ekonomické přínosy

Na Internetu se často setkáte s názorem, že outsourcovat IT je mnohem nákladnější, než řešení „po staru“, tedy v rámci vlastních kapacit. Při srovnávání obou variant se však často zapomíná na částečně skryté náklady. Těmi jsou například náklady na sledování trendů, implementaci nových technologií, vzdělávání zaměstnanců nebo likvidaci překonaných řešení. Svůj čas si každoročně vyžádá i firemní strategické plánování a operativa. K běžným nákladům pak patří také pojištění. Přičtením všech výše uvedených položek k celkovým nákladům zjistíte, že se outsourcing IT stává levnější variantu.

TIP: Při rozhodování nezapomínejte ani na otázku daní – každou měsíční platbu za outsourcing totiž můžete použít do svého účetnictví.

Personální výhody

Převod správy IT na naši firmu znamená ztrátu nutnosti zaměstnávat jakékoliv IT specialisty, kteří jsou za normálních okolností pro vaši společnost nepostradatelní. Ve chvíli, kdy se rozhodnete informační technologie outsourcovat, můžete optimalizovat firemní lidské zdroje a snížit tak fixní náklady své společnosti. Tím uvolníte nemalou část finančních prostředků, které lez použít jinde.

Outsourcingem se nejen že zbavíte odpovědnosti za funkčnost firemní sítě, vy ji tím totiž předáte do rukou týmu expertů, který má se správou zkušenosti a jakákoliv pochybení z jejich strany jsou vyloučena.

TIP: Investujte ušetřené peníze do kvalitní firemní prezentace na internetu, který je dnes hlavním komunikačním kanálem.

Operativní řízení

Inhouse řešení firemních informačních technologií s sebou přináší nároky na technickou infrastrukturu a kvalifikovanou pracovní sílu. Tyto hardwarové a softwarové požadavky, včetně lidských zdrojů logicky spotřebovávají vaše finanční prostředky a tím zatěžují firemní Cash Flow. Přenosem této zátěže mimo firmu se zbavíte výdajů na správce sítě a technické vybavení. Vaše firma se stane flexibilnější a vy tak budete moci efektivněji reagovat na nastalé změny a odolávat vzniklým rizikům.

TIP: Přenosem správy IT na naši společnost vám zbyde více času pro řešení jiných problémů.

Sdílení rizik

Přenosem odpovědnosti za vedení a správu firemní počítačové sítě snižujete svá celková rizika, která hrají roli při finančním řízení. Díky outsourcingu IT také redukujete rizika spojená s dynamickým vývojem nových technologií, včetně například legislativy – novinky v oboru sledujeme za vás a přizpůsobujeme jim naše řešení.

Na stranu druhou, každý uzavřený kontrakt do jisté míry rizika tvoří. Pokud se však spolehnete na ověřenou firmu s dostatečným technickým a personálním zázemím, nemusíte se ničeho obávat. Je totiž v zájmu každého poskytovatele služeb získat dobré reference.

TIP: Podívejte se na naše reference a přesvědčte se o naší profesionalitě

Komplexní servis

Každá firma, která poskytuje outsourcing IT, disponuje zkušeným týmem profesionálů, který zaručuje plnohodnotnou správu vaší sítě, včetně odborných konzultací a uceleného servisu (hardware i software). Za své peníze si u nás kupujete profesionalitu, spolehlivost, odbornost a kvalitu. Jsme spolehlivým partnerem, který vás zbaví starostí s informačními technologiemi a zároveň poskytne moderní a vysoce efektivní řešení, postavené na našich zkušenost prověřených praxí.

Kromě outsourcingu IT vám rádi vytvoříme webové stránky na míru, vyřešíme bezdrátové a PC sítě a zavedeme do podniku cloudová řešení. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Chcete mít IT služby pod kontrolou? Obraťte se na nás.

  • Individuální přístup

  • Profesionalita
  • Stabilita
Nádražní 50/96, Praha 5