Firemní intranet

Téměř každý člověk má v dnešní době alespoň mlhavou představu o tom, co je to internet. Překvapivá spousta komerčních firem nemá ale dostatek informací o intranetu a o jeho funkcích, které značně zjednodušují komunikaci a práci se soubory v rámci jednotlivých zaměstnanců, oddělení a vůbec celé společnosti.

Co je intranet

Intranet, stejně jako internet, nabízí uživateli mnoho možností. Nejjednodušší intranety se chovají jako webové prezentace novinek či odkazů na soubory. Nejsložitější mají stejnou strukturu a technické provedení jako internet a zahrnují komplikovanější aplikace kterými jsou docházkové nebo CRM systémy, fulltextové vyhledávání, evidence, helpdesky a mnohé další, dle vašich potřeb a výběru. Na rozdíl od internetu je ale intranet síť uzavřená a neveřejná.

Firemní intranet

Na váš firemní server se dostane pouze ten, kdo má patřičné přístupové oprávnění. To umožňuje firmě ukládat interní informace, které si mohou zaměstnanci kdykoliv prohlížet, pracovat s nimi a také je na server ukládat. Je přitom zcela lhostejné na jakém operačním systému uživatel pracuje (Windows, Mac, Linux) neboť kvůli intranetu není potřeba instalovat žádný software. Jediné co potřebujete je připojení k internetu a libovolný webový prohlížeč. K intranetu se lze samozřejmě připojit nejen z osobního počítače, ale také prostřednictvím tabletu nebo chytrého telefonu.

Aplikace na míru

Nebojte se univerzálního systému, který vám z části nebude vyhovovat a část pro změnu nevyužijete. Při vytváření firemního intranetu není nic lepšího, než si nechat vytvořit aplikace přímo na míruTvorbě každé takové aplikace proto musí předcházet důkladná analýza problematiky, abychom byli schopni vám stoprocentně vyhovět. Na základě těchto schůzek vypracujeme nabídku a postup prací a začneme pracovat na projektu. Samozřejmostí je předávání dílčích výsledků klientovi a zapracovávání jeho připomínek po celou dobu tvorby. Po dokončení je pak spuštěn testovací provoz a následné finální úpravy. Po spuštění ostrého provozu má klient k dispozici také import historických dat a servis aplikace.

Pokud vám současný stav vzájemné komunikace ve firmě nevyhovuje a rozhodujete se, jestli je elektronická kancelář pro vás vhodná, neváhejte nás nezávazně kontaktovat. Rádi vám poradíme.

Chcete mít IT služby pod kontrolou? Obraťte se na nás.

  • Individuální přístup

  • Profesionalita
  • Stabilita
Nádražní 50/96, Praha 5

2021 © Quadro Net s.r.o.