Správa počítačových sítí: Zbavte se starostí

Řešíte neustále problémy s firemní počítačovou sítí? Je pro vás nákladné kontaktovat jednotlivé specialisty, kteří jsou mnohdy po dlouhou dobu nedostupní? Řešení představuje outsourcing IT a komplexní správa počítačové sítě. Zbavte se starostí s firemní počítačovou sítí a ponechte její údržbu na specialistech. Proč se vyplatí, co všechno správa počítačové sítě zahrnuje nebo pro koho je vhodná se dočtete v našem článku.

Kontaktujte odborníky

Správa počítačové sítě patří k činnostem, které není možné podceňovat. Na firemní síti jsou mnohdy umístěna citlivá data, která je třeba zabezpečit před neoprávněným zneužitím nebo jejich ztrátou. Není dobré spoléhat se na „známé“ nebo nekvalifikované „rádoby experty“, lepším řešením je kontaktovat opravdové odborníky se zkušenostmi v oboru. Ti mají k dispozici rozsáhlé technické zázemí, aktuální informace o dění v oblasti správy sítí a potřebné dovednosti a znalosti. Nejenže jsou schopni komplexně zabezpečit chod firemní sítě, ale navrhnou také řešení na míru, jak ji dále rozvíjet a zlepšovat.

Správa sítí pro malé i střední firmy

Jestliže se firma začne více zabývat otázkami ochrany firemních dat, optimalizací výkonu sítě nebo jejím rozšiřováním a nevyplatí se jí vlastnit IT oddělení, představuje outsourcing IT a správa počítačové sítě ideální příležitost. Služby správy sítě využívají především malé a střední firmy, které řeší své IT více koncepčně a chtějí využívat schopností specializované firmy s dostatečným know-how. Ta je méně nákladná než firemní IT oddělení, nabízí individuální přístup a časovou flexibilitu.

Správa počítačové sítě vyžaduje komplexní přístup

Ke správě počítačové sítě je třeba přistupovat komplexně. Nejde pouze o jednorázové služby, ale také o dlouhodobý monitoring stavu a dohled nad fungováním celé sítě. Jen za předpokladu, že se počítačové síti někdo soustavně a zodpovědně věnuje, jsou data na síti v bezpečí a je zajištěn její plynulý bezproblémový chod. Služby v oblasti správy sítí zahrnují množství činností, jako je například:

 • Optimalizace sítě – zvýšení výkonu, zjednodušení procesů atd.
 • Zabezpečení sítě proti neoprávněným přístupům;
 • Instalace operačního systému a jiného potřebného softwaru;
 • Neustálá klientská podpora a asistence;
 • Údržba, instalace, nastavení a správa klientských PC;
 • Připojení firemních PC do sítě;
 • Výběr vhodného internetového připojení;
 • A další.

Rozhodnutí obrátit na specializovanou firmu přináší mnoho výhod. Spolupráce začíná vstupním auditem, jehož cílem je odhalit slabiny a nedostatky sítě a softwarového vybavení. Následuje návrh opatření a možností, které povedou k optimalizaci procesů a nákladů a k minimalizaci rizik spojených s výpadkem nebo odstávkou sítě. Při uzavření spolupráce následuje realizace navržených opatření. V případě, že nastane porucha sítě, neustále je k dispozici servisní technik, který je připraven urychleně reagovat na problém a v co nejkratším možném čase je odstranit.

Kolik to všechno stojí?

Cena služeb z oblasti správy počítačových sítí je individuální. Platí se tedy přesně za to, co je objednáno. Cena se pak odvíjí se od konkrétních potřeb, požadavků a velikosti firemní sítě. O ceně rozhodují hlavně SLA parametry (garantovaná úroveň služeb), což je především rychlost reakce na jednotlivé problémy. Dále pak frekvence návštěv servisního technika nebo počet předplacených hodin na měsíc.

5 výhod, proč využít služeb správy počítačové sítě

 1. Dlouhodobý dohled a monitoring nad celou firemní sítí.
 2. Optimalizace pracovních procesů a nákladů.
 3. Dostupnost odborného konzultanta a technika.
 4. Krátká reakční doba na vzniklé problémy a výpadky v síti.
 5. Realizace řešení na míru.

Chystáte se využít specializované firmy pro správu firemní počítačové sítě? Kontaktujte odborníky!

Máte zájem o naše služby? Napište nám!

Vyplňte jednoduchý poptávkový formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

 

Můžete nás kontaktovat i na tel. +420 736 675 962

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)