Správa IT nemusí být vaše starost

Téměř každá moderní firma využívá outsourcing informačních technologií. Ač si to přímo nepřipouští, už implementace informačního sytému bývá většinou řešena externí firmou, u níž má vnitropodnikové oddělení IT pouze podpůrnou či koordinační funkci. Využívání zdrojů zvenčí (out source) k plnění vlastních záměrů ale může ve firmě představovat i stoprocentní podíl na řešení oblasti IT. To má své výhody a samozřejmě i nevýhody.

Vyplatí se to?

Faktorem důležitým pro každou firmu je ekonomické hledisko outsourcingu. V případě smlouvy s externím dodavatelem je především snazší řídit míru poskytovaných služeb a s ní související náklady na správu IT infrastruktury dle aktuálních potřeb firmy.

Služby jsou v rámci kontraktu většinou nastavené firmě na míru, což vyplývá i z běžného vstupního auditu. Smluvně jsou garantované i reakční doby na vzniklé problémy. Dostupné náhradní řešení problému se najde často rychleji i díky flexibilitě poskytovatelů outsourcingu, kteří disponují i zákaznickou podporou 24/7.

S nastavením dohody a vymahatelností služeb souvisí i pro firmu ekonomicky výhodná personální zastupitelnost všech odborných pracovníků. Předností je také jejich stále aktuální know-how. K dispozici je většinou profesionální tým odborníků, kteří jsou trhem silně motivováni k neustálému vzdělávání a následnému využívání aktuálních řešení z oboru. V rámci ousourcingu lze převést veškerou odpovědnost na dodavatele. Už jen minimalizace počtu vlastních zaměstnanců tak obvykle přináší značnou úsporu nákladů.

Nevybírejte dodavatele, hledejte partnera

Na druhou stranu je u outsourcingu IT ale dobré sledovat i některé skryté náklady. Náročný je často samotný přechod z interního na externí plnění. Nákladné může být i nalezení partnera, který je důvěryhodný a je tak schopen garantovat ochranu duševního vlastnictví.

Právě otázka bezpečnosti dat je často diskutovanou nevýhodou outsourcingu IT. I díky profesionalitě externích dodavatelů řízené tržním prostředím však nepředstavuje větší riziko než ryze interní prostředí firmy. Outsourcer je loajální partner respektující vnitřní procesy firmy mnohdy více než kmenoví zaměstnanci.

Dejte přednost vlastnímu podnikání

Outsourcing IT není pouze trend, ale efektivní řešení. Využije jej nejen firma, která chce snížit náklady, ale také firma, která se chce primárně soustředit na vlastní podnikání a nemít starosti s náročnou správou výpočetní techniky či vývojem a údržbou informačních systémů.

Úplný outsourcing IT může zahrnovat:

  • správu počítačových sítí
  • instalaci a konfiguraci počítačových stanic, serverů, sítí a periferií
  • instalaci a aktualizaci software (operační systémy, antivirové systémy apod.)
  • správu a údržbu informačního systému
  • výběr vhodného poskytovatele a připojení k internetu + zabezpečení
  • pravidelné zálohování a zabezpečení dat
  • servis, poradenství, konzultace a podporu.

Máte zájem o naše služby? Napište nám!

Vyplňte jednoduchý poptávkový formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

 

Můžete nás kontaktovat i na tel. +420 736 675 962

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)