Pět vylepšení z dílny Microsoft

Společnost Microsoft avizuje užitečné změny, které se mimo jiné dotknou i produktu Microsoft Office 365. Dopad však mají i na další služby, jako jsou OWA, Office 365, Exchange nebo Outlook.

Exchange 2015 bude první na cloudu, uživatelé se ale také dočkají

S rozvojem cloudových služeb Microsoftu uživatelé víceméně čekají, kdy nastane moment, kdy budou mít cloudové aplikace před desktopovými absolutní přednost. Že se tento moment blíží, ale ještě nenastal, dokumentuje nová politika Microsoftu „nejdříve v cloudu, nikoliv pouze v cloudu“. Podle ní se nejnovější verze aplikací, momentálně třeba Exchange 2015 objeví nejdříve v rámci cloudových Office 365, ale přislíbena je zpřístupnění nových funkcí i v lokálních verzích serveru Exchange a klientů Outlook.

Ještě více personalizace – Oslo a Office Graph

Ve firemním prostředí, kde se v množství sdílených dat člověk brzy může ztratit, se jako nová a progresivní metoda nabízí aplikace založené na strojovém učení – Oslo a Office Graph – které na prvním místě nabízí ve vašem cloudovém okolí lidi a dokumenty, které považují za relevantní, tedy lidi, se kterými jste nejčastěji v kontaktu, a dokumenty, se kterými nejčastěji pracují.

Funkce Clutter a relevantní maily

Virtuální sekretářku, která roztřídí proud příchozích mailů na zásadní a méně důležité informace, supluje funkce Clutter pod Office Graph. Na základě aktivity, tedy počtu přečtení a odpovědí, kterou vykazuje zpráva u ostatních uživatelů v nejbližším okolí (podle Office Graph) získává zpráva na prioritě i ve vaší pracovní schránce. Maily, které nikdo nepřečetl, jsou postupně z vaší hlavní složky přesunuty do složky Clutter, tedy anglicky nepořádek.

OneDrive a Yammer pod Office Web Aps (OWA)

V současných trendech zrychlení a zjednodušení práce s aplikacemi a daty sledujeme snahu o sjednocení více služeb pod jednu aplikaci, jako například seřazení OneDrive a Yammeru pod OWA. Jestliže si v nedávné minulosti uživatelé stěžovali na nutnost přepínat při běžné práci mezi množstvím oken, účelem změn v nejbližší době bude zejména sjednotit větší počet současně používaných služeb do jedné aplikace - jednoho okna.

OWA na Androidu nebo Office for iPAD

Majitelé mobilních zařízení s Androidem nebo iPADů zejména ocení poslední z pěti novinek – masové zpřístupňování aplikací Microsoft na konkurenčních operačních systémech vedlo v průběhu dubna ke zveřejnění Office for iPAD a v nejbližší době můžeme čekat zřejmě i OWA for Android.

Máte zájem o naše služby? Napište nám!

Vyplňte jednoduchý poptávkový formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

 

Můžete nás kontaktovat i na tel. +420 736 675 962

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)