Není důvod bát se cloudu

Mít svá (někdy i značně citlivá) data uložená na serverech mimo svůj fyzický dosah, obnáší v očích řady lidí stále neúměrné riziko. Zejména v okamžiku, kdy je v médiích probírán únik osobních fotografií celé řady celebrit, které se  - focené na iPhone – automaticky ukládají v cloudovém úložišti. Jsou tedy data v cloudu v bezpečí? Má pro firmy vůbec smysl o cloudovém řešení uvažovat?

Nejčastěji selže lidský faktor

Nahé fotografie celebrit hackeři získali nabouráním se do cloudového úložiště iCloud, kam se automaticky nahrávají na osobní účet uživatele, používajícího iPhone. Pokud ale věnujete čtení zpráv o této kauze jen o minutku víc, zjistíte, že se hackeři k fotografiím na cloud dostali prolomením příliš jednoduchého hesla k účtu, tedy dveřmi, které systém sám vlastně nemůže chránit. Je potřeba si říci, že v tomto případě selhal lidský faktor, a pokud sami máte někde osobní data zaheslovaná řetězcem „12345“, je celkem jedno, jak je cloud zajištěný proti dalším formám nabourání zvenčí.

Cloudové služby nabízejí firmy vlastnící bezpečnostní certifikáty

V dnešní době není rozdíl, jestli máte citlivá data uložená na počítači v kanceláři za bezpečnostními dveřmi, nebo v podobně zabezpečeném počítači vzdáleném pět set kilometrů. Data se dnes nekradou vloupáním se do objektu, ale přes internet. A jsou to právě poskytovatelé cloudových služeb, kteří mají dnes v komerční sféře lepší úroveň zabezpečení, než jsou schopné firmy zabezpečit ve svých vlastních serverovanách, ve vlastní budově.

Renomované firmy poskytující cloudové služby mají certifikace zpravidla ISO 20001 (provoz ICT) a ISO 27001 (bezpečnost ICT), často v kombinaci s ISO 15408 (bezpečnost virtualizací). Spolu se standardně zabezpečeným datovým centrem pak poskytují ochranu vysoce nad běžné poměry.

Zcela logicky – ochrana dat je od samého počátku rozvoje cloudových služeb otázkou číslo jedna, takže komerční poskytovatelé nemohou dopustit, aby v této věci byli pozadu za konkurencí.

bezpečnost cloudu

Bezpečnost komerčních cloudových úložišť je dnes na podstatně lepší úrovni, než jak si data zajišťují firmy samotné.

Cloud přináší výhody

Přechod na cloudové řešení je pro firmu prakticky vždycky úsporou nákladů. Problém je, že málokterá firma je schopná přesně vyčíslit své dosavadní náklady na provoz IT – platy zaměstnanců, nákup, údržba a obnova hardware, licence software. Pokud by si vše sečetla a podtrhla, viděla by, že delegovat všechny práce na externího dodavatele se opravdu vyplatí. Poskytovatel některé z cloudových služeb bere všechny tyto náklady na sebe a šetří tak firmám především čas, ale peníze také, a ne malé.

Spojte si úsporu financí s vysokým standardem bezpečnosti, neomezeně škálovatelným výkonem a kapacitou úložiště, přidejte záruku 99,99% dostupnosti, která je u cloudu obvyklá, a dostanete budoucnost IT řešení pro firmy.

Máte zájem o naše služby? Napište nám!

Vyplňte jednoduchý poptávkový formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

 

Můžete nás kontaktovat i na tel. +420 736 675 962

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)