Konverzace k Office dokumentům

Představte si možnosti, které by se vám otevřely, pokud byste mohli dokumenty Office nebo obrázky a videa komentovat v připojeném chatu online. Připojit k prohlíženému nebo nově tvořenému dokumentu svůj komentář, který by v reálném čase mohli vidět všichni ve vaší pracovní skupině, a na který by v reálném čase mohli odpovědět. Přesně to nyní umožňuje pracovní prostředí cloudových úložišť OneDrive for Business a SharePoint Online pomocí služby Yammer.

Yammer spojený s jednotlivými dokumenty

Při otevření souboru uloženého na Sharepoint Online nebo OneDrive for Business ve svém prohlížeči se po pravé straně objeví kontextové okno Yammeru, kde můžete svoje poznámky ihned sdílet se zainteresovanými lidmi, zakládat diskuse o jednotlivých souborech, připojit k nim spolupracovníky a přispívat do dalších skupin Yammeru, ať už soukromých, nebo veřejných. Ke všem diskusím Yammeru potom budete mít přístup i mimo konkrétní dokument, třeba i z mobilního zařízení, pokud obsahuje aplikaci s připojeným Yammerem.

 

odkument Office s oknem Yammeru

Vlevo vidíte otevřený dokument, vpravo okno online chatu Yammer, které je samozřejmě podle chuti možné minimalizovat a opět otevřít.

Díky cloudu rychleji a lépe

Podle slov Christophe Fiessingera, product managera enterprise social týmu šlo hlavně o to, aby práce v businessu poskytovala více výhod vzájemného propojení do sítě. Tedy využití síly cloudu, cloudových služeb k propojení lidí, rychlejšímu přístupu k relevantním názorům ostatních lidí a umožnění rychlejších a chytřejších rozhodnutí.

Méně klikání, méně ztrát pozornosti

V cloudovém prostředí Office 365 již delší dobu pozorujeme snahu o zjednodušení práce provázáním jednotlivých činností bez nutnosti měnit okna aplikací, nebo vůbec další aplikace spouštět. Dokážeme tak číst a editovat soubory přímo v okně s mailem, verzovat a obratem odesílat, jak jsme psali v minulém článku, nyní je to možnost diskutovat o pracovních souborech se spolupracovníky, připojovat k nim své poznámky a číst si postřehy ostatních, opět bez nutnosti spouštění dalších aplikací a třídění poznámek k jednotlivým souborům. Je celkem nasnadě, že větší počet otevřených oken vždy vyžaduje více pozornosti při přepínání, aby bylo zamezeno časovým prodlevám při hledání rozdělané práce.

Máte zájem o naše služby? Napište nám!

Vyplňte jednoduchý poptávkový formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

 

Můžete nás kontaktovat i na tel. +420 736 675 962

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)